BIP ˇ Strona Główna ˇ JUBILEUSZ 50-LECIA ˇ Prawo szkolne ˇ Galeria ˇ Polecane strony ˇ Muzeum ZamkowePoniedziałek, Grudzień 22, 2014
Witamy
Jasełka szkolne 2014
Jasełka szkolne 2014

W piątek 19 grudnia po wigiliach klasowych odbyły się Jasełka szkolne przygotowane przez klasę 3f pod kierunkiem pań Mirosławy Czerwińskiej-Kożuch i Doroty Piechowskiej. W tym roku mogliśmy zobaczyć przedstawienie „Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa. Nastrój stworzyły starannie przygotowane dekoracje.

Jasełka zakończyły życzenia świąteczne złożone przez panią dyrektor Tamarę Małecką.

Więcej informacji
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Wigilie klasowe
Wigilie klasowe

19 grudnia był w naszej szkole dniem wigilii klasowych. Przygotowania do nich trwały już od samego rana. W całej szkole widać było odświętnie ubrana młodzież, z klas dochodziły odgłosy śpiewu kolęd, a w wielu miejscach można było zobaczyć osoby składające sobie nawzajem życzenia. Niektóre klasy wykorzystały odświętny strój, by zrobić sobie wspólne klasowe zdjęcie.
Jeśli wasza klasa też chciałaby udostępnić zdjęcia ze swojej wigilii, serdecznie prosimy o ich przekazanie.

Więcej informacji i zdjęcia klas
Kilka obrazków z wigilii klasowych
Lekcje dla uczniów gimnazjum
Lekcja dla gimnazjalistów

16 i 17 grudnia w naszej szkole odbyły się lekcje języka polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tematem zajęć były „Obyczaje rycerskie w powieści H. Sienkiewicza Krzyżacy”. Gościliśmy u nas uczniów Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2. Pani dyrektor Tamara Małecka wraz z panią pedagog Dorotą Kaczmarek powitały zebranych i w kilku zdaniach zaprezentowały szkołę oraz jej ofertę edukacyjną.
Lekcję przygotowali oraz poprowadzili uczniowie: Weronika Pruszak (1a), Katarzyna Petka (1a), Marta Brzóska (3f), Adrian Płotka (3f), Robert Olech (3c), Marcel Mueller (3c) pod opieką p. Anny Rozwadowskiej.
Więcej informacji
Powiatowe Dni Profilaktyki
Powiatowe Dni Profilaktyki

11 grudnia w ZSA w Swarożynie odbyły się powiatowe dni profilaktyki pod hasłem NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WOBEC PRZEMOCY. Dawid Żelaskowski (2c) godnie reprezentował naszą szkołę prezentując własny utwór pt. „Obudź się!” Natalia Jabłońska i Natalia Figurska z klasy (2a) zaprezentowały plakat STOP PRZEMOCY, wykonany przez uczennice klasy IIA pod opieką p. Anny Serafin. Kinga Kaibel i Beata Nakielska odebrały nagrodę za I miejsce w imieniu klasy 4a za piękny baner, który mówił, że przemoc to ból i cierpienie. Nad pracą klasy czuwała także p.i Anna Serafin.
Uczeniom naszym towarzyszyły p. dyrektor Tamara Małecka, p. Marlena Owedyk-Chamska i p. pedagog Dorota Kaczmarek.

Szczegółowa relacja p. Doroty Kaczmarek
Marsz "Białej Wstążki"
10 grudnia – Światowy Dzień Praw Człowieka

Nasza szkoła wzięła udział w Kampanii "Białej Wstążki". 10 grudnia uczniowie i uczennice z klas 1e i 2a przeszli ulicami Tczewa, wyrażając sprzeciw wobec przemocy. Klasy uczestniczyły wcześniej w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez psychologa z Wydziału Interwencji Kryzysowej w Tczewie oraz przygotowywały plakaty, z którymi manifestowały nasz bunt wobec agresji i przemocy.
Klasy uczestniczyły w marszu wraz z pedagogiem szkolnym panią Dorotą Kaczmarek oraz z wychowawczynią klasy 2a – panią Marleną Owedyk-Chamską.

Relacja pani pedagog Doroty Kaczmarek
Zapraszamy do galerii
Charytatywna akcja mikołjakowa
Mikołajkowy Dar Serca

5 grudnia z okazji Mikołajek zorganizowaliśmy Akcję Charytatywną: Mikołajkowy Dar Serca. Pomysłodawcami byli nauczyciele Zespołu Przedmiotów Prozdrowotnych. Społeczność naszej szkoły jest fantastyczna, wspólnie zebraliśmy 1355 złotych, które przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących uczniów i ich rodzin. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, sponsorom, a także niezawodnej klasie 4a oraz praktykantce Dagmarze Białce za ogromną pomoc. Duże podziękowania za współpracę pani Marlenie Owedyk-Chamskiej.
Radosnych Świąt !!!

Pedagog szkolny Dorota Kaczmarek

Więcej informacji
Zapraszamy do galerii
Konkurs wiedzy nt. AIDS
Światowy Dzień Aids w naszej szkole

1 grudnia 2014 zaakcentowano w naszej szkole Światowy Dzień AIDS. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu HIV i AIDS. Uczniowie klas pierwszych, (łącznie 81 osób) rozwiązywali test wiedzy. Osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki zakwalifikowały się do dogrywki, która odbyła się 1 grudnia 2014 r. Oto pierwsza czwórka, wg kolejności miejsc: Natalia Kowalska (1a), Kamila Naleczińska (1e), Mateusz Świtała (1c), Karol Myszk (1a).
Konkurs przygotowały p. Andżelika Rogińska i p. Dorota Kaczmarek.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Więcej informacji
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Pod koniec listopada odbyły się imprezy związane z przedsiębiorczością. 19 listopada odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody w konkursie „Mój Biznesplan 2014”. Wśród nagrodzonych byli uczniowie klasy 2b Jarosław Grabowski, który zdobył 1 miejsce i Ola Wiśniewska, którą nagrodzono wyróżnieniem.
W czwartek 20 listopada ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się międzyszkolne rozgrywki ekonomiczne CASHFLOW, w których wzięłi uczniowie klasy 2b, zajmując drużynowo 2 miejsce. Klasa 4b brała udział w prelekcji.
Za działania te odpowiedzialna była p. Barbarta Tomaszewska.


Więcej informacji
Klasa 3c i 2c w areszcie śledczym
Klasa 3c i 2c w areszcie śledczym

18 oraz 25 listopada a ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki uczniowie klasy 3c a następnie 2c wraz z wychowawcami panią Joanną Jabłońską , panem Pawłem Antczakiem i panią pedagog byli na wycieczce profilaktycznej w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Dorota Kaczmarek – pedagog szkolny.

Więcej informacji
w tym relacje uczniów
Klasa października
Klasa października

Znamy już wyniki konkursu na klasę miesiąca, która miała najwyższą frekwencję w październiku. Pragniemy pogratulować serdecznie wszystkim uczniom klasy 1e (klasa wielozawodowa), bo to właśnie oni wypracowali po raz kolejny najlepszą frekwencję w tym miesiącu i póki co nie mają sobie równych. Na drugim miejscu znalazła się klasa 1 b (TL) z frekwencją 87,23%, przeskakując tym samym w rankingu frekwencji o jedną pozycję wyżej (z trzeciego miejsca we wrześniu, na drugie miejsce w październiku). Na podium znalazła się również klasa 3B (TL), której frekwencja wyniosła 86,4%.
Wszystkim gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wspólnej zabawy i rywalizacji!

Samorząd Uczniowski
Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Święto Odzyskania Niepodległości

W piątek 7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji na Sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Podczas montażu słowno–muzycznego usłyszeliśmy pieśni niepodległościowe, wiersze oraz komentarze historyczne.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Tamara Małecka, która przypomniała, że 11 listopada to święto radosne i zachęciła uczniów do takiego obchodzenia tej rocznicy.
Program przygotowany został pod kierunkiem p. Anny Serafin.


Więcej informacji
Zapraszamy do galerii
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
BIP
Strona Główna
O szkole
PLAN LEKCJI
Prawo szkolne
REKRUTACJA 2014
Praktyka zawodowa
MATURA 2015
Egz. zawodowe 2015
Informacje dla rodziców
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Pedagog
Edukacja - ciekawe wydarzenia
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Szkolny Klub Europejski
Wolontariat
Galeria
Polecane strony
Szukaj
Forum

Ostatnie Artykuły
Matura 2016
Klasa I e - 2014_2015
Klasa Icf - 2014_2015
Klasa I b - 2014_2015
Klasa I a - 2014_2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowe zdjęcie
przekazanie sztandaru
przekazanie sztandaru
Uroczyste ślubowanie klas pierwszych
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 535
Nieaktywowany Użytkownik: 16
Najnowszy Użytkownik: miloszszoltun
Ostatnio Widziani
admin10:57:37
EW 6 dni
Luuiza__16 tygodni
Iian43 tygodni
Shionemi45 tygodni
ona12345669 tygodni
misia1870 tygodni
marunia77 tygodni
alex89 tygodni
sn260999 tygodni
Zegar
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Copyright © 2005