BIP ˇ Strona Główna ˇ Galeria ˇ Starsza galeria ˇ Prawo szkolne ˇ Polecane strony ˇ Muzeum ZamkoweTuesday, December 06, 2016
Witamy

Nasi partnerzy
Nowa galeria


Konkursy
Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień AIDS w naszej szkole

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku.
W naszej szkole chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności szkolnej na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.
Uczennice z klasy 2c – Aleksandra Gołębiewska i Justyna Guzmann, pod opieką pedagoga szkolnego p. Doroty Kaczmarek i nauczyciela bibliotekarza p. Andżeliki Rogińskiej, zorganizowały stanowisko informacyjne na temat HIV/AIDS.Więcej informacji
Piłka ręczna chłopców
Podium w piłce ręcznej chłopców

W czwartek 1 grudnia 2016 r. reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce w turnieju piłki ręcznej chłopców rozegranym w ramach Licealiady. Naszą szkołę reprezentowali Michał Dyszer, Bartosz Kosowski, Mariusz Kurkiewicz, Damian Myszewski, Wojciech Nastały, Daniel Reniffi, Wiktor Szramke (kapitan zespołu, król strzelców na turnieju!), Mateusz Świtała i Karol Ubowski.
Opiekunem naszej drużyny była panie Marlena Owedyk-Chamska.

Serdeczne gratulacje dla naszych chłopców!
Szczegóły rywalizacji w komunikacie
Mikołajkowy Dar Serca
6 grudnia
Mikołajkowy Dar Serca

Zbieramy środki pieniężne dla najbardziej potrzebujących pomocy uczniów w naszej szkole.W tym dniu będą ciasta - domowe wypieki uczniów, nauczycieli i rodziców, będzie też loteria fantowa (losy po 2zł, 5zł, 10zł,20zl). Zapraszamy wszystkich do ubrania mikołajkowych czapek- uczniowie w czapkach nie będą tego dnia pytani.Na dużej przerwie zrobimy sobie wspólną fotografię, kto może niech ubierze się na czerwono.Na przerwach uczniowie będą grali i śpiewali kolędy oraz pastorałki. W czasie lekcji odwiedzą Was Mikołaje i Śnieżynki. Zapraszamy wszystkich na ciasto, śpiewy i loterię fantową.Zebrane środki pieniężne przeznaczymy dla najbardziej potrzebujący uczniów w naszej szkole. Naszym działaniom towarzyszą słowa: pięknem, dobrocią i miłością zmieniamy świat.Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Dorota Kaczmarek - pedagog, Marlena Owedyk - Chamska
Andrzejki 2016
Andrzejki 2016

Miniony poniedziałek upłynął w naszej szkole pod znakiem poznawania swojej przyszłości. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali na pierwszym piętrze gabinet wróżb. Można było skorzystać z wiedzy i doświadczenia wróżbity Kamila, odkryć swoją przyszłość lejąc wosk u wróżek Martyny, Magdy i Sandry, poznać imię przyszłego męża czy żony oraz otrzymać chińskie ciasteczko z wróżbą. Czas podczas przerw umilała nam muzyka DJ Dawida.


Więcej informacji
Wykład w TCK
Zdj. j.Cherek
Wykład w Tczewskim Centrum Kultury

Dnia 23 listopada w Tczewskim Centrum Kultury odbyły się wykłady w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza zorganizowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wykładach uczestniczyły klasy 1b i 1c z opiekunkami p. Anną Rozwadowską i p. Anną Wojtaś. Wykłady dotyczyły wydarzeń historycznych opisanych w trylogii, biografii Henryka Sienkiewicza oraz noblistów polskich.

Więcej informacji
Zdjęcia – J.Cherek
Szlachetna paczka
Szlachetna paczka
Pięknem, miłością i dobrocią zmieniamy świat

Zapraszam całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji charytatywnej – Szlachetna Paczka. Wybraliśmy z Pawłem Kreftem z klasy IVC - wolontariuszem rodzinę z listy rodzin zgłoszonych do banku Szlachetnej Paczki. No i robimy dla nich paczkę. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy ludziom potrzebującym. Wybrana przez nas rodzina potrzebuje: żywności, środków czystości, odzieży, butów na zimę, kołder, koców, pościeli, ręczników, mikrofalówki do podgrzewania mleka dla dzieci – po ich podstawowe potrzeby.

Więcej informacji
Liga siatkówki dziewcząt cd
Kolejne mecze Powiatowej Ligi Siatkówki dziewcząt

W sobotę 19 listopada w hali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich odbyła się kolejna runda Powiatowej Ligi piłki siatkowej dziewcząt. Reprezentacja ZSBiO rozegrała dwa mecze z KS 1 Pelplin i PKS FARA. Drużyna Tęczy Kamieniec nie stawiła się na zawodach. Nasz zespół otrzymał walkowera.


Więcej informacji
Komunikat o egzaminie zawodowymDeklaracja przystąpienia do egzaminu

Uwaga!

„Stara Formuła Egzaminu Zawodowego” czyli egzamin zawodowy przeprowadzany dla osób, które rozpoczęły naukę przed 1 ‎września 2012 r. - będzie przeprowadzony po raz ostatni w roku szkolnym 2016/2017.
Po tym terminie, ‎zdający mogą przystąpić do „nowego” egzaminu zawodowego.
Absolwenci technikum do 2015 r. składają deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w nieprzekraczalnym terminie do 20 ‎grudnia 2016 r.


3B zwiedza Gdański Teatr Szekspirowski
3B zwiedza Gdański Teatr Szekspirowski

W dniu 15 listopada 2016 klasa 3B udała się na wycieczkę do Teatru Szekspirowskiego wraz z nauczycielami języków obcych: Liliją Pawelczuk i Agnieszką Wojtaś. Wybraliśmy się na lekcję szekspirowską i zwiedzanie całego obiektu teatru: łącznie z murami, tarasami i ciekawymi zakątkami.

Więcej informacji
Dzień Patrona 2016
Dzień Patrona

Henryk Sienkiewicz powiedział kiedyś: „Nie rzeczywistość sama, ale serce z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształty i kolory.” Te słowa oddają sens uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie im. Henryka Sienkiewicza 15 listopada 2016 r. dokładnie w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza.
Uroczystość składała się z dwóch części: utworzenia Alei Sienkiewiczowskiej oraz uroczystej akademii.

Więcej informacji
Zdjęcia
W hołdzie Niepodległej
zdjęcie: facebook
poseł Kazimierz Smoliński
W hołdzie Niepodległej

Dnia 10 listopada w Fabryce Sztuk w ramach obchodów Dnia Niepodległości odbyła się gala W hołdzie Niepodległej podczas której uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając pieśni patriotyczne. Wcześniej – 7 listopada – odbyły się przesłuchania w ramach konkursu, w których wzięli udział również uczniowie naszej szkoły – Marta Chmielecka i Karol Myszk z klasy III A. Duet wykonał pieśń pt. „Przybyli ułani pod okienko”. Podczas gali ogłoszono zwycięzców poniedziałkowego przesłuchania – nasi uczniowie wyśpiewali sobie II miejsce, zaraz po chórze z Gimnazjum nr 3. Serdecznie gratulujemy Karolowi i Marcie i życzymy dalszych sukcesów.
Informacja p. Anna Wojtaś
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
BIP
Strona Główna
O szkole
Galeria
Starsza galeria
PLAN LEKCJI
Prawo szkolne
REKRUTACJA 2016
Praktyka zawodowa
MATURA 2017
Informacje dla rodziców
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Pedagog
Edukacja - ciekawe wydarzenia
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Wolontariat
Polecane strony
Szukaj
ForumOstatnie Artykuły
Koło teatralne
Koło zdrowego życia
Koło języka rosyjskiego
Kółko taneczne
Koło patriotyczno-hi...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowe zdjęcie
spektakl 5
spektakl 5
25 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 535
Nieaktywowany Użytkownik: 75
Najnowszy Użytkownik: miloszszoltun
Ostatnio Widziani
admin 2 dni
EW 4 tygodni
Luuiza__118 tygodni
Iian146 tygodni
Shionemi148 tygodni
ona123456171 tygodni
misia18172 tygodni
marunia179 tygodni
alex191 tygodni
sn2609201 tygodni
Zegar
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Copyright © 2005