BIPFriday, March 29, 2024
Nasza szkoła śpiewa o miłości…

Dnia 02.03.2010r. odbył się w naszej szkole Walentynkowy Konkurs Karaoke „Miłość muzyką naszych serc”.
Podobnie, jak w poprzednim roku cieszył się dużą popularnością. Do konkursu zgłosiły się cztery klasy: ID, IIC, IIID i IVA.
Uczestnicy konkursu musieli wykonać, wylosowaną wcześniej, piosenkę w formie Karaoke.
Występy oceniało jury w składzie: p.Agnieszka Deptulska, p.Ewa Duszyńska i p.Michał Kargul. Ocenie podlegała: zgodność wykonania piosenki z oryginałem, wrażenia estetyczne, aplauz publiczności oraz zachowanie na scenie.

Poza konkursem zaprezentowało się nasze kółko wokalne, pod opieką p. Łukasza Szwocha.

Nagrodami w konkursie były:
I nagroda - ocena bardzo dobra (cząstkowa) z wybranego przez uczestników przedmiotu oraz zwolnienie z pytania w danym dniu z wszystkich przedmiotów,
II nagroda - ocena bardzo dobra (cząstkowa) z wybranego przez uczestników przedmiotu
III nagroda - zwolnienie z pytania w danym dniu z wszystkich przedmiotów.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce - klasa IVA w składzie: Justyna Gajewska , Ewelina Borkowska, Martyna Rogalska, Anna Neumann, Katarzyna Walkowiak,
II miejsce – klasa IIID w składzie: Agnieszka Szamecka, Anna Tocha, Iwona Skowrońska, Natalia Ornass
III miejsce - klasa IIC w składzie: Przemek Litwiński, Artur Tobiański, Adrian Galikowski
IV miejsce - klasa ID w składzie: Daria Kościjańczuk, Kamila Flemming, Katarzyna Talarowska, Kamila Jakubowska.

Konkurs przygotowała klasa IIIA, pod opieką A. Rogińskiej.

opracowała A.R.
TURNIEJ TAŃCA
29 stycznia 2010 r. w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbył się II Powiatowy Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
I para - Patrycja Rybicka z klasy I C i Paweł Nabakowski z klasy III B
oraz
II para - Justyna Bielicka i Artur Tobiański z klasy II C
osiągnęła duży sukces. Patrycja i Paweł zajęli wysokie II miejsce, a Justyna i Artur IV miejsce w powiecie.

Biorąc pod uwagę fakt dużej konkurencji, licznych reprezentacji szkół z całego powiatu oraz to, że obie pary tańca uczyły się, pod okiem naszych nauczycieli, od podstaw, jest to ogromny sukces. Brawo! Wiemy, że nie było łatwo!

Opiekunem naszych tancerzy była pani Marlena Owedyk-Chamska. Gratulujemy sukcesu!

W galerii można obejrzeć zapis fotograficzny tej imprezy.
KONKURS

Szkolny Klub Europejski, EUROKLUBIK 19, ogłasza konkurs polegający na przygotowaniu, na płycie CD, dwudziestominutowej prezentacji na temat wybranego, jednego państwa niemieckojęzycznego (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein).
Podpisane prace należy złożyć do końca stycznia u pani S. Januchty.

Czekają nagrody!!!

POWODZENIA!!!!!!!!!!!

K+M+B czyli przepis na Jasełka 2009

Dzień dzisiejszy tj. 22 grudnia, ostatni dzień zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną, przebiegał w klimacie klasowych spotkań opłatkowych. Uczniowie odświętnie ubrani przybyli na godzinę 9.00, aby w towarzystwie szkolnych przyjaciół spędzić kilka ostatnich chwil przed świętem Bożego Narodzenia. Nie zabrakło życzeń, uścisków, śpiewania kolęd oraz smakołyków przygotowanych przez uczniów.
Następnie Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz nasi uczniowie zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy Id, II c, IId, III b oraz III e, zatytułowane „K+M+B czyli przepis na Jasełka 2009”. Przedstawienie to wzbudziło w nas wiele pozytywnych emocji. Następnie rozeszliśmy się do domów, by przygotować się do świętowania w gronie rodzinnym. Spotkamy się już w Nowym 2010 Roku.

D.Piechowska


W Galerii można obejrzeć zdjęcia z naszej uroczystości.
Każdy inny – wszyscy równi

Już po raz kolejny pani pedagog D.Kaczmarek przygotowała, w ramach szkolnych i powiatowych dni profilaktyki, szereg działań mających zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym „Dwa światy” oraz w debacie społecznej nt. niepełnosprawności. Bardzo miłą niespodziankę zrobiła nam absolwentka naszej szkoły MARTA TOMCZYŃSKA, która przyjęła nasze zaproszenie. Wszyscy pamiętamy jak umilała nam niejedną uroczystość swoim śpiewem, i żeby podtrzymać tradycję wykonała kilka swoich utworów.

Więcej informacji na temat tych wydarzeń można przeczytać w dziale pedagoga.
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy dostali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jest wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi 258 zł miesięcznie.
Za osiągnięcia w roku szkolnym 2008/2009 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 3.992 uczniów w całym kraju.

Wśród wyróżnionych jest także uczennica naszej szkoły, Dominika Sieg z III klasy technikum logistycznego. Tą szczególną nagrodę Dominika odebrała w miniony czwartek na uroczystości, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

Tegorocznej Laureatce składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!



O nagrodach można przeczytać także na portalu tcz.pl Link



ZSBiO na Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Nie daj szansy AIDS”.

30.11.2009 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych „Nie daj szansy AIDS”. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Grupa teatralna w składzie: Oliwia Lewandowska IIIa, Adrian Galikowski IIc, Monika Bathis IIIa, Iwona Skowrońska IIId, Paulina Wessalowska IIIa, Przemek Litwiński IIc, Artur Tobiański IIc, Piotr Waruszewski IIc, Paweł Kurnicki IIc, pod opieką p. Marleny Owedyk-Chamskiej i p.Andżeliki Rogińskiej, zaprezentowali sztukę „Opowiem wam ich historię”. Scenariusz do niej opracowały Oliwia Lewandowska i Monika Bathis. Uczennice przedstawiły losy grupki młodych ludzi, którzy kończą szkołę i starają się zacząć dorosłe życie. Nie zawsze przy tym podejmują trafne decyzje. Główni bohaterowie, Emila i Sebastian, na zawsze zostają połączeni …wirusem HIV.

Praca młodych aktorów została wysoko oceniona podczas przeglądu. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce /w zeszłym roku I miejsce ze sztuką „Uważaj jak tańczysz”/. Aktorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku również zaprezentują nam swoje talenty podczas przeglądu „Nie daj szansy AIDS”.

A.R.

"METAMORFOZA"

W środę 25 listopada, w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki, odbył się, w naszej szkole, spektakl pt.„Metamorfoza” przygotowany przez Teatr Kurtyna z Krakowa.
Przedstawienie poruszało problem przemocy wśród młodzieży i nieodłącznie z nią związanej frustracji, wyzwalającej silne, ujemne emocje. Podkreślało także negatywną rolę alkoholu, który bywa przyczyną rozmaitych tragedii. Spektakl, w którym wzięli udział uczniowie pierwszych i drugich klas, zachęcał młodzież do stawiania czoła trudnym sytuacjom przy pomocy rodziny, szkoły i znajomych.

Inicjatorką powyższego wydarzenia była pani pedagog Dorota Kaczmarek.



W galerii można obejrzeć zdjęcia ze spektaklu.
Dzień Patrona Szkoły
HENRYK SIENKIEWICZ

Dnia 13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. W tym roku młodzież pod opieką p. Łukasza Szwochy przygotowała akademię, podczas której widzowie mieli okazję uczestniczyć w programie publicystycznym, zatytułowanym „Sienkie-mistrz”. Uczniowie występujący w przedstawieniu wcielili się w role aktorów, którzy zagrali w filmach powstałych na podstawie prozy Sienkiewicza. W programie mogliśmy zatem posłuchać, co mają do powiedzenia na temat przygody z twórczością polskiego noblisty: Daniel Olbrychski, Izabella Scorupco, Bogusław Linda i Karolina Sawka. Rozmowy ubogacone zostały fragmentami filmów, w których ci bohaterowie grali oraz występami wokalno-aktorskimi pozostałych uczniów biorących udział w przedstawieniu.

W przedstawieniu wzięli udział:
Prowadząca i Kmicic – Dagmara Białka z klasy III A
Prowadzący – Przemysław Litwiński z klasy II C
Daniel Olbrychski i Staś – Artur Tobiański z klasy II C
Izabella Scorupco – Oliwia Lewandowska z klasy III A
Karolina Sawka – Iwona Skowrońska z klasy III D
Wołodyjowski – Monika Bathis z klasy III A
Nel – Monika Siwa z klasy III A
Wave Girl – Natalia Chmielecka z klasy I B
Obsługa sprzętu – Mateusz Piwoński i Piotr Słowy z klasy IV F


Podczas akademii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Uczestnicy tego konkursu mieli wykonać prace prezentujące bohaterów wykreowanych przez Henryka Sienkiewicza.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Steinke z klasy II D

II miejsce – Michał Geiger z klasy I E

III miejsce – Michał Hausmann z klasy IV F

IV miejsce – Katarzyna Talarowska z klasy I D










Obok najlepsza praca plastyczna wykonana przez Aleksandrę Steinke

ROK JULIUSZA SŁOWACKIEGO
W bieżącym roku szkolnym obchodzimy 200-setną rocznicę urodzin i 160-rocznicę śmierci Juliusza Słowackiego.
Uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie uczcili te wydarzenia, przygotowując, pod kierunkiem Aliny Lasoń –Tumialis nauczyciela języka polskiego, krótkie przedstawienie i prezentację multimedialną o życiu i twórczości poety. Spektakl najpierw odbył się w szkole dla uczniów klas drugich. Zakończył się konkursem wiedzy o Juliuszu Słowackim, w którym brali udział przedstawiciele poszczególnych klas. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody ufundowane przez sponsora.

10 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, Filia w Tczewie, otwarto wystawę strojów uszytych przez uczennice Technikum Odzieżowego Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych. Wystawa ma promować szkołę, pokazać jakie talenty posiadają jej uczniowie. Pieczę nad wystawą sprawuje Julita Knopik-Wenta. Po uroczystym otwarciu goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Juliuszu Słowackim. Aktorzy w grę włożyli całe swoje serce. Otrzymali gromkie brawa. Pokazali, że dzisiejsza młodzież wiele potrafi. W przedstawieniu udział wzięli:

Juliusz Słowacki - Adrian Galikowski IIc technikum logistyczne
Uczennica - Magdalena Borowska IId liceum socjalne,
Recytator 1 - Anna Wrzecion IId liceum socjalne,
Recytator 2 - Przemysław Litwiński - IIc technikum logistyczne
Narrator - Anita Dąbrowska - IId liceum socjalne.

Alina Lasoń-Tumialis


Jeżeli chcesz dowiedzieć się co na ten temat napisał portal tcz.pl kliknij tutaj Link lub na tczew.pl Link oraz Link


Uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie





Wystawa strojów epokowych. Uczennice technikum odzieżowego pod opieką H.Deptuły, nauczycielki zajęć praktycznych.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI



„Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 91 lat temu – 11 listopada 1918 r. – Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu. Tego dnia na nowo narodziła się Polska. Wykorzystaliśmy daną nam przez historię szansę. Dzięki temu dzisiaj żyjemy w wolnym, europejskim, demokratycznym kraju. Święto Niepodległości ma bardzo radosny charakter. Pozwólmy uczniom polskich szkół cieszyć się wolnością. W tym wyjątkowym dniu zastąpmy typowe szkolne uroczystości, akcjami które zachęcają młodych Polaków do szukania swoich korzeni, do aktywnego odkrywania historii. Niech radość z okazji odzyskania niepodległości trwa cały rok. Stwarzajmy w szkole warunki do emocjonalnego przeżywania historii. Niech lekcje zachęcają uczniów do aktywnego szukania i przeżywania historii naszego państwa”.

To fragment listu, który skierowała do uczniów i nauczycieli, z okazji Święta Niepodległości, pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

W naszej szkole także uczciliśmy rocznicę tego święta. Uroczystość była nie tylko podniosła, ale również radosna. Po części oficjalnej, przygotowanej przez uczniów klasy IV F pod opieką pani Anny Serafin, odbył się konkurs pieśni patriotycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Ocenie jury podlegał nie tylko wyraz artystyczny, ale także właściwy strój wykonawców, kultura śpiewu, zaangażowanie w przygotowanie występu. Trzy najlepsze wykonania zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

I miejsce uzyskała klasa I D (liceum socjalne) pod opieką pani B.Pieczewskiej,

II miejsce uzyskała klasa III A (technikum odzieżowe) pod opieką pani A.Rogińskiej

III miejsce uzyskała klasa II F (technikum budowlane) pod opieką pana J.Przybysza


Ogromną niespodzianką dla wszystkich był występ poza konkursem. Dwie pieśni patriotyczne, przy akompaniamencie gitarowym, zaśpiewał zespół nauczycieli naszej szkoły. Wykonawcy uzyskali wielki aplauz słuchającej publiczności!

Wszystkim wykonawcom bardzo serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie, a pani B.Żywieckiej za świetny pomysł i pomoc w jego realizacji.

Strona 50 z 76 << < 47 48 49 50 51 52 53 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005