BIPWednesday, April 24, 2024
Spotkanie profilaktyczno – edukacyjne Różowa Wstążeczka
Co roku miesiąc październik to czas Kampanii Życia „MOŻNA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM PIERSI”. Na raka piersi chorują coraz młodsze kobiety. Wiedza jest największym sojusznikiem kobiet w walce z rakiem, strach najgorszym wrogiem. Najważniejsze to wczesne wykrycie choroby i jak najszybsze leczenie.
Powyższe słowa to główne przesłanie spotkania, które odbyło się 27 października w naszej szkole.
Spotkanie rozpoczęło się interesującą prezentacją, która wprowadziła nas w problematykę choroby nowotworowej. Druga część, to debata prowadzona przez panią pedagog Dorotę Kaczmarek. Do debaty zostały zaproszone:
Marta Błaszczak - lekarz ginekolog
Anna Godos – pielęgniarka, kierownik NZOZ SALUS Medycyna Szkolna
Alicja Miann - naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Tczewie
Anna Nawrocka – psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Tczewie
Maria Flisikowska – ambasador Wielkiej Kampanii Życia, przedstawiciel firmy AVON
Ewa Paszkowska – wicedyrektor Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie
Tamara Małecka – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych

Często wydaje się nam, że rak jest jak loteria. Wyciągasz zły los i chorujesz.
Czy podłoże genetyczne, to przyczyna zachorowania na raka piersi? A jaki wpływ na zachorowania mają czynniki zewnętrzne np. odżywianie, poziom aktywności fizycznej, stres, czy toksyny obecne w środowisku? Czy komórki nowotworowe drzemią w organizmie każdego z nas?
Na te i inne pytania, zadane przez prowadzącą debatę D.Kaczmarek, odpowiadały zaproszone panie. Debata spotkała się z dużym zainteresowaniem obecnej na niej młodzieży i to nie tylko dziewcząt, ale także chłopców. Problem może przecież dotknąć każdego z nas. Jeżeli będziemy mieli szczęście i sami nie zachorujemy, to małe jest prawdopodobieństwo, że unikniemy tej choroby w najbliższym otoczeniu, w rodzinie czy w gronie bliskich znajomych. Ważne jest, aby mieć tego świadomość. Musimy pamiętać o sobie, być odpowiedzialnymi za siebie i za własne życie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Wyróżnienie w konkursie

Uczeń naszej szkoły, Artur Rona z III klasy technikum logistycznego, po raz kolejny odniósł sukces.

Tym razem Artur wygrał szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o HIV/Aids organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, a następnie zdobył wyróżnienie w etapie powiatowym tego konkursu.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku nasza Szkoła miała zaszczyt organizowania Powiatowego Dnia Edukacji. Z tej okazji 13 października o godz. 12.00 odbyła się uroczystość, na którą przybyli m.in. starosta tczewski W.Sosnowski, wicestarosta A.Kucharek, poseł na Sejm RP J.Kulas, wizytator Pomorskiego Kuratorium E.Kobylińska–Panylik, radni Rady Powiatu, dyrektorzy szkół i wielu innych gości.

Uroczystość była okazją do przyznania nagród i wyróżnień pracownikom oświaty naszego powiatu. Kilkanaście osób otrzymało odznaczenia, w tym Medale Komisji Edukacji Narodowej bądź złote lub brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Wręczono również nagrody Pomorskiego Kuratora i Starosty Tczewskiego.
Dla nas oczywiście najważniejsze były wyróżnienia pracowników naszej szkoły. Najbardziej znaczącym, czyli Nagrodą Starosty uhonorowane zostały:

E.Tamara Małecka – dyrektor szkoły
Dorota Kaczmarek – pedagog szkolny

Ponadto wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali, z rąk pani dyrektor T.Małeckiej, następujący nauczyciele:

Paweł Antczak
Danuta Kaczyńska
Julita Konopik-Wenta
Marlena Owedyk-Chamska
Dorota Piechowska
Jakub Resmerowski
Anna Rozwadowska
Anna Serafin
Łukasz Szwocha
Bernadeta Szymańska
Wioletta Głowińska
Bożena Żywiecka
Ewa Lehmann


oraz pracownicy administracji i obsługi:

Anna Grubich
Marzena Grodek
Zdzisław Kocaj
Tadeusz Padoł


Podczas uroczystości wręczono także stypendia najlepszym uczniom naszej szkoły. Otrzymali je:

Sylwia Abraszyńska – klasa III A
Dawid Frost – klasa III F
Przemysław Litwiński – klasa II C
Anna Łytkowska – klasa III C
Rafał Miklasiewicz – klasa II C
Krystian Myrda – klasa IV F
Martyna Palkowska – klasa IV A
Martyna Piekarska – klasa III D
Rafał Reda – klasa II F
Piotr Różyński – klasa III C
Dominika Sieg – klasa III C
Paweł Strumski – klasa III C

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali, z wielkim poczuciem humoru, Galę Sienkiewiczowską, podczas której przyznano tytuły rodem z sienkiewiczowskich powieści.
Nominacje przyznawane były w kilku kategoriach, a zwycięzcami okazali się:
w kategorii „Najbardziej Męski Nauczyciel” – URSUS 2009 – Paweł Antczak
w kategorii „ Najbardziej Zabawny Nauczyciel” - KALI 2009 – Katarzyna Jamroż
w kategorii „Najbardziej Waleczny Nauczyciel” – BOHUN 2009 – Bernadeta Szymańska
w kategorii „Najlepszy Opiekun Szkoły” – STAŚ 2009 – Witold Sosnowski
w kategorii „Najlepszy Organizator Życia Kulturalno – Oświatowego” – SKRZETUSKI 2009 – Wojciech Wanke
w kategorii „Najbardziej Subtelny Nauczyciel” – LIGIA 2009 – Bożena Żywiecka
w kategorii „Strongwomen Roku” – JAGIENKA 2009 – E.Tamara Małecka

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy.
Ogromne podziękowania należą się organizatorom tej pięknej uroczystości, a szczególnie uczniom, którzy pod opieką pani A.Rozwadowskiej i M.Kielbratowskiej, przygotowali część artystyczną. DZIĘKUJEMY!

Uroczystości patriotyczne w Lesie Szpęgawskim
Wrzesień to okres wielu dramatycznych wspomnień dla mieszkańców całego Kociewia, a także Kaszub, związanych z pierwszymi dniami wojny. Las Szpęgawski stał się pierwszym i głównym miejscem masowych straceń Polaków dla powiatów kociewskich: starogardzkiego, tczewskiego, gniewskiego oraz częściowo kaszubskich np.: kościerskiego i bytowskiego.
27 września, tradycyjnie w ostatnią niedzielę tego miesiąca, w miejscu Pamięci Narodowej - Lesie Szpęgawskim, odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 70 rocznicę mordu na ludności kociewskiej dokonanego przez niemieckiego okupanta. Z tej okazji Mszę świętą odprawił ks. prof. biskup Jan Bernard Szlaga.
Wśród licznie przybyłych delegacji nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

D.Piechowska
Integracja nad morzem.
W dniach 21 i 22 września klasy pierwsze wyjechały na biwak integracyjno-adaptacyjny nad morze. Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z wychowawcami klas oraz w spotkaniach z pedagogiem szkolnym. Wszyscy wybraliśmy się też na bardzo długi spacer wzdłuż morskigo brzegu, aż do ujścia Wisły. Jak się okazało, kondycja to nie najmocniejsza strona „pierwszaków”, więc niektórzy byli bardzo zmęczeni. W trakcie pobytu w Mikoszewie odbyły się także otrzęsiny nowoprzyjętych uczniów, w związku z tym pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami szkoły. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na dyskotece. We wtorek co niektórzy rozkoszowali się cudowną pogodą i spacerami po piasku, zaś inni zajęci byli rozgrywkami sportowymi. Był to bardzo udany wyjazd, a pierwszoklasiści spisali się na medal. Duże podziękowanie dla samorządu szkolnego za przygotowanie otrzęsin i dyskoteki, no i dla wszystkich opiekunów za wytrwałość w pilnowaniu młodzieży do samego rana.

D.Kaczmarek
Biwak nagrodą za pracę i zaangażowanie.
Klasa III C oraz Koło Teatralne, w dniach 17 i 18 września br., były na biwaku nad morzem w Mikoszewie. Organizatorem i pomysłodawcą wyjazdu była pedagog szkolny pani Dorota Kaczmarek, a opiekunkami panie Sławomira Januchta i Danuta Kaczyńska.

Dla klasy III C wyjazd był nagrodą za zdobycie, w ubiegłym roku szkolnym, I miejsca za nagranie filmu krótkometrażowego dotyczącego praw człowieka. Uczniowie nie ponosili żadnych kosztów wyjazdu.
Również nagrodą był wyjazd dla członków Koła Teatralnego. Uczniowie regularnie uczestniczyli w zajęciach Koła w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas wyjazdu uczniowie klasy III C mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych z psychologiem, dotyczących komunikacji interpersonalnej, a członkowie szkolnego Koła Teatralnego brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez instruktorów.
Wyjazd był pracowity, ale też przyjemny. Była piękna pogoda, spacery nad morzem i rozgrywki sportowe.

Zdjęcia z pobytu w Mikoszewie można obejrzeć w galerii.
To już pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej!
25 września 2009 r. uczniowie pierwszych klas, w obecności Pani Dyrektor E.Tamary Małeckiej, złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Przedstawiciele poszczególnych klas oraz pozostali uczniowie, głośno wypowiedzieli poniższy tekst ślubowania:

W obecności zaproszonych gości, rady pedagogicznej oraz koleżanek i kolegów starszych klas ślubuję na Sztandar Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza, że: zawsze dbać będę o honor mojej Ojczyzny i dobre imię Szkoły, wytrwale zdobywać wiedzę i podnosić swoje umiejętności, szanować ludzką godność i podstawowe wartości etyczne, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania poprzez aktywny udział w życiu szkoły.”

Mamy nadzieję, że skromna, ale bardzo uroczysta chwila pozostanie w pamięci jej uczestników na długi czas, a tekst ślubowania zobowiąże naszych najmłodszych uczniów do przyjęcia takiej postawy, jakiej wymaga otrzymana godność członka społeczności Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych.

Gratulujemy i serdecznie witamy wśród nas!!!



Tradycyjnie w naszej galerii można obejrzeć zapis fotograficzny tej uroczystej chwili.
Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych na Jarmarku Cysterskim w Pelplinie.
W miniony weekend, 19 i 20 września, odbył się Jarmark Cysterski w Pelplinie. Była to już IX edycja tej ciekawej imprezy nawiązującej do wydarzeń historycznych okresu średniowiecza. Nasza szkoła, jak co roku, również wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu.

W sobotę, na placu przed Collegium Marianum, odbył się Turniej Rycerski dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego. W skład naszej drużyny wchodziło 8 osób: Monika Czarnowska, Patrycja Gajewska, Natalia Ornass i Karolina Stankiewicz z IIId, Łukasz Fleming i Krystian Ponczek z IIIc, Bartłomiej Jabłoński z IIb oraz Rafał Reda z IIf. Uczniowie zaprezentowali się w takich konkurencjach jak: bieg z taczką, chodzenie na szczudłach i rzut włócznią do celu. W turnieju tym nasza drużyna zajęła V miejsce.

W tym samym dniu odbył się także Konkurs Literacki Wiedzy o Cystersach. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III technikum odzieżowego – Oliwia Lewandowska. Z ogromną przyjemnością możemy odnotować duży sukces Oliwii, która została jedną z laureatek konkursu zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

W niedzielę, 20 września, miał miejsce przemarsz średniowiecznego korowodu ulicami Pelplina, podczas którego reprezentowały nas uczennice w strojach z epoki. Dodatkowo każda szkoła miała za zadanie odegrać dramę historyczną z dziejów pelplińskiego opactwa. Uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Jabłoński z IIb, Paweł Nabakowski z IIIb i Kamil Cieniuch z IIf przedstawili Kasatę Zakonu.
Dopełnieniem naszej obecności na Jarmarku był przygotowany przez uczennice technikum odzieżowego, barwnie przyozdobiony kramik.
Nad całością przygotowań naszej młodzieży, do udziału w Jarmarku, czuwali nauczyciele: Ewa Duszyńska, Andżelika Rogińska i Jakub Resmerowski.

Ilustracją wydarzeń są zdjęcia, które można obejrzeć w galerii.
1 września 2009 r.
We wtorek 1 września 2009 obchodziliśmy dwie ważne uroczystości. W godzinach południowych odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2009/2010. Szczególnie serdecznie powitaliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w oddziałach: technikum logistycznego, technikum budowlanego, liceum profilowanego o profilu socjalnym oraz w zasadniczej szkole zawodowej.

Po uroczystości inauguracji oraz spotkaniach z wychowawcami klas, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na Bulwar Nadwiślański, aby wziąć udział w obchodach 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Bezpośrednio po oficjalnej części uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć interesującą inscenizację historyczną obrazującą wydarzenia, które miały miejsce w Tczewie w momencie wybuchu wojny. Największe wrażenie na wszystkich zgromadzonych widzach wywarł przelot samolotów bojowych połączony z symulacją bombardowania okolicy mostu tczewskiego, a następnie atak oddziałów wojsk niemieckich na posterunek żołnierzy polskich.

W galerii zdjęć można obejrzeć fotograficzny zapis tych uroczystości.

Klasa IIIe - zakończenie roku szkolnego
10 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy IIIe. Absolwentów zsz pożegnały młodsze koleżanki i koledzy z klasy IIe. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dla wszystkich były symboliczne różyczki i życzenia powodzenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Wycieczka pracowników szkoły do Kołobrzegu
W dniach 6-7 czerwca 2009 r. pracownicy naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Kołobrzegu. Główną atrakcją wyjazdu był jednodniowy rejs na pobliską, piękną duńską wyspę Bornholm. Jak to nad morzem, można zobaczyć w galerii - było słońce, był deszcz, także silny wiatr i nawet sztorm.
Strona 51 z 76 << < 48 49 50 51 52 53 54 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005