BIPFriday, April 26, 2024
OLIMPIADA LOGISTYCZNA
19.X.2012 r. odbył się etap szkolny kolejnej V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Jak wynika z informacji Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, organizatora olimpiady, jest to rekordowa edycja. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 7 tysięcy uczniów z całego kraju.

Znane są już wyniki pierwszego etapu. 732 uczestników zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazło się pięciu uczniów z Tczewa. Najlepsi z najlepszych spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury.




II ETAP KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO
UWAGA!
II ETAP KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO-
NAGRODA GŁÓWNA WYJAZD KLASY DO MIKOSZEWA
Możliwość uzyskania kolejnych punktów konkursowych

II ETAP polega na przygotowaniu zakładki do książki, która będzie tematycznie związana z HIV/AIDS.
Cele konkursu:
- upowszechnienie wiedzy o HIV/AIDS,
- uświadomienie, iż ryzyko zakażenia HIV dotyczy każdego.

Regulamin konkursu:
1. Uczestnicy przygotowują autorskie prace plastyczne w postaci zakładki do książki.

2. Prace powinny mieć postać zakładki dwustronnej.

3. Układ rysunku: dowolny (pion/poziom).

4. Wymiary pracy nie mogą być większe niż 25x7 cm.

5. Zakładkę można wykonać różnymi technikami: pisaki, ołówek, farby, kredki, pastele, tusz czarny i kolorowy, komputer, pracę można zalaminować itp.

6. Zakładka ma być związana tematyczne z HIV/AIDS
(praca może uwzględniać informacje: jak można się zarazić HIV lub jak można uniknąć zakażenia HIV, hasła, symbole związane z HIV/AIDS itp.).

7. Na zakładce muszą pojawić się informacje: imię i nazwisko autora projektu zakładki, www.aids.gov.pl,
Telefon Zaufania HIV/AIDS: (22) 692 82 26, 801 888 448 (płatne za pierwszą minutę połączenia).

8. Do konkursu zapraszamy klasy I, II, III (z wyłączeniem klas maturalnych).

9. Klasa powinna dostarczyć jedną pracę - jedną zakładkę, do 30.11.2012 r.(do p. Doroty Kaczmarek lub p. Andżeliki Rogińskiej).

10. Prace można przygotować z klasą na godzinie wychowawczej, w ramach profilaktyki HIV/AIDS i wybrać jedną najciekawszą, która weźmie udział w konkursie.
Kolejne etapy konkursu będą ogłoszone w późniejszym terminie.
Wybory do Samorządu Szkolnego


25 października odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Brało w nich udział 5 kandydatów z różnych klas.

Tego samego dnia ogłoszono, że nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Łukasz Jasionowski z klasy 2D.

Informacja o pierwszym spotkaniu Samorządu Uczniowskiego pojawi się wkrótce na tablicy ogłoszeń.

Przypominamy, że opiekunem Samorządu jest Pan Łukasz Szwocha.


na zdjęciu obok Łukasz Jasionowski - nowy przewodniczący Samorządu

KONKURS PROFILAKTYCZNY
UWAGA! I ETAP KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO – Z DUŻĄ NAGRODĄ !
Klasa, która zdobędzie najwięcej punktów konkursowych w nagrodę pojedzie nad morze do Mikoszewa na sponsorowany biwak profilaktyczny (uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów) I ETAP polega na przygotowaniu krótkiego utworu scenicznego w formie teledysku „ na żywo” do piosenki o treści profilaktycznej: REGULAMIN KONKURSU:
    1. Uczestnicy konkursu przygotowują krótki utwór sceniczny w formie teledysku „ na żywo” wyrażający emocje.
    2. Wspomniany utwór może mieć następujące formy:
  • Uczestnicy wykonują własna autorską piosenkę, do której opracowują układ choreograficzny,
  • korespondujący z treścią piosenki;
  • Uczestnicy wykonują piosenkę innego wykonawcy, do którego napisali własny autorski tekst; piosence towarzyszy układ choreograficzny, korespondujący z treścią piosenki;
  • Uczestnicy przygotowują układ choreograficzny do piosenki innego wykonawcy, układ choreograficzny musi korespondować z treścią piosenki.
    3. Uczestnicy przygotowują własną dekorację sceny i rekwizyty.
    4. Długość występu nie może przekroczyć 5 minut.
    5. Liczba uczestników na scenie od 4 do 6 osób.
    6. Każdy uczestnik przygotowuje jeden utwór.
    7. Komisje konkursowe, oceniające uczestników konkursu powinny przy ocenie wziąć pod uwagę:
  • Zgodność tekstu utworu z choreografią i tematem przeglądu
  • Wrażenie artystyczne
  • Wkład włożonej pracy w przygotowanie występu.
    8. Teledysk zaprezentowany zostanie 27 XI 2012 r. w naszej szkole
    9. Najlepszy zespół wyłoniony w konkursie szkolnym bierze udział w przeglądzie na Powiatowym Dniu Profilaktyki 30 XI 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnychw Gniewie.
    10. Zgłoszenie klas biorących udział w I etapie do 12 XI 2012 r.
    11. Kolejne etapy konkursu będą ogłoszone w późniejszym terminie.
Konkurs "Literackie Krajobrazy Pomorza".
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku ogłosiły 17.10.2012 r. wyniki konkursu fotograficznego "Literackie Krajobrazy Pomorza". Wśród laureatów jest uczennica naszej szkoły Paulina Lisewska z kl. 4 b, która zdobyła wyróżnienie za fotografie inspirowane poezją Zygmunta Bukowskiego: "Ziarnko piachu" i "Czerwcowy poranek". Serdecznie gratulujemy Paulinie!
Publikacja


Drodzy Absolwenci!

Informujemy, że istnieje możliwość nabycia okolicznościowej publikacji o naszej szkole, wydanej z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia placówki.

Publikacja wydana jest na płycie DVD i zawiera elektroniczną wersję książki oraz bardzo dużą liczbę fotografii z życia szkoły z okresu całego 50-lecia.

Osoby zainteresowane mogą nabyć płytę w sekretariacie szkoły.

Koszt publikacji – 9 zł.

Polecamy!
Jubileusz już za nami!
W czwartek, 11 października, odbyła się uroczystość jubileuszowa dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Podczas akademii wyróżniono najlepszych uczniów. Stypendium Dyrektora Szkoły otrzymali: Zuzanna Sykutera z IIB, Mateusz Blomberg z IIC, Karolina Kurkowska IID, Karolina Langowska IIIA, Sylwia Zmudczyńska IIIA, Magdalena Szerżant IIID, Katarzyna Wieczorek IIID, Natalia Chmielecka IVB, Mateusz Kruża IVB, Paulina Lisewska IVB, Wojciech Najman IVB oraz Kamil Myrda z IVC.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W piątek odbyła się właściwa uroczystość jubileuszu 50-lecia istnienia Szkoły, w której uczestniczyli zaproszeni goście, w tym byli i obecni pracownicy oraz absolwenci szkoły. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: starosta tczewski Józef Puczyński, wiceprezydent Zenon Drewa, przedstawiciel Kuratorium Stanisław Sumowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Alicja Gajewska, ks. prałat Piotr Wysga, radni Rady Powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych. Obecni byli także dawni dyrektorzy naszej szkoły: H.Etmański, J.Flisikowski, S.Dominiak, J.Komorowski, K.Suder i Z.Drewa (obecny wiceprezydent).

Uroczystość jubileuszowa powiązana była z obchodami Powiatowego Dnia Edukacji. Z tej okazji nagrodzono wielu pedagogów i pracowników administracji. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: E. Tamara Małecka, Dorota Kaczmarek i Anna Serafin. Nagrodę Starosty wręczono pani Dyrektor E.T.Małeckiej, Agnieszce Deptulskiej i Annie Rozwadowskiej.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: M.Czerwińska-Kożuch, E.Duszyńska, J.Jabłońska, E.Jarosławska, D.Kaczmarek, E.Lehmann, M.Marut, M.Owedyk-Chamska, L.Pawelczuk, B.Pieczewska, J.Resmerowski, A.Rogińska, E.Wilczewska, B.Żywiecka, T.Bielecka, K.Borkowska, P.Grabowska, A.Grubich, Z.Kocaj, H.Musalewska, T.Padoł, ATrawczyńska, M.Wojnicz.

Z okazji Dnia Edukacji przyznano także Medale za Długoletnią Służbę. Medale wręczono 15.X. na wojewódzkiej uroczystości w Dworze Artusa w Gdańsku. Medale złote otrzymali: A.Grubich, D.Kaczyńska, Z.Kocaj, J.Knopik-Wenta, E.Lehmann, srebrne – D.Piechowska, B.Targan, E.Wilczewska, brązowe: P.Antczak, J.Jabłońska, M.Marut, Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy!

Po części oficjalnej mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ładną część artystyczną. Na początek przedstawiono ciekawy pomysł – lipdub – film znakomicie prezentujący naszą szkołę.
W nagraniu udział wzięli uczniowie z różnych klas oraz niektórzy nauczyciele. Zdjęcia realizował Dawid Drossel z IV F, montażem zajął się Przemek Czaplewski z IVF. Kolejną częścią programu była lekcja języka polskiego, której temat brzmiał "Miłość oczami Henryka Sienkiewicza". W rolę nauczycielki wcieliła się Weronika Lipska z IIID, uczniów zagrali: Kamil Wilczewski, Krystian Cesarz z IIIC, Zuzanna Sykutera z IIB oraz Wiktoria Piekarz z IC. Kamil i Krystian zaprezentowali utwór rapowy "W walce o wiarę". Kamil jest również autorem tekstu. Na koniec zaprezentowana została prezentacja multimedialna, przedstawiająca historię szkoły oraz jej współczesne oblicze, którą przygotowała Anna Rozwadowska oraz Paweł Pruszak i Daniel Gorzkowski z IVF.
Częścią lekcji polskiego były nagrane wcześniej sceny z dzieł Sienkiewicza. W rolę aktorów wcielili się: Daria Linke i Michalina Czyżewska z IIIC, Patryk Rutkowski z IVF, Oleksandr Batyl z IIIA, Bartłomiej Słopiecki i Paweł Łepek z IIIF oraz Bartek Weremczuk.

Ogromne podziękowania należą się Dawidowi Drossel oraz Przemkowi Czaplewskiemu z IVF za obsługę techniczną uroczystości, przygotowanie podkładów muzycznych oraz całej oprawy muzyczno-filmowej.

Podziękowania dla zespołu muzycznego "Drossel" za użyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz muzycznego.




na zdjęciu B.Targan podczas wręczania medalu w Dworze Artusa.

Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

Debata oxfordzka

Podczas trzeciego dnia obchodów 50-lecia szkoły odbyła się debata oxfordzka pt. „H. Sienkiewicz – autor ponadczasowy”. Uczniowie wybranych klas przysłuchiwali się dyskusji na temat współczesnej kondycji dzieł naszego patrona. W debacie wzięły udział dwie grupy: jedna broniła twórczości Sienkiewicza i wskazywała jej ponadczasowy charakter; druga – próbowała udowodnić, że utwory te są już dziś niemodne. Wynik głosowania pokazał, że ci drudzy przekonali do swoich argumentów większą liczbę zebranych i nieznacznie zwyciężyli.

Debatę przygotowali uczniowie klasy IV B pod opieką M. Kielbratowskiej, A. Ossowskiej i Ł. Szwochy.
Pięć wydarzeń na 50-lecie!
W tym tygodniu rozpoczęliśmy obchody 50-lecia istnienia naszej Szkoły. Zgodnie z hasłem przewodnim Jubileuszu, każdego dnia mamy okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu.

W poniedziałek 8 października odbył się dzień integracji z osobami niepełnosprawnymi. Z tej okazji uczestniczyliśmy w koncercie TACY SAMI w wykonaniu członków Fundacji Inicjatyw na rzecz Niepełnosprawnych "Pro Omnibus" w Ciechocinku, którzy przyjechali na zaproszenie szkoły. Ogromną niespodzianką był dla nas występ naszej absolwentki Marty Tomczyńskiej oraz jej koleżanek i kolegów. Naszymi gośćmi byli też niepełnosprawni absolwenci oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Tczewa i z Pelplina. Młodzież naszej szkoły bardzo ładnie zachowywała się podczas tej uroczystości, mam nadzieję, że również dobrze się bawiła. Duża pochwała dla klasy IID i jej wychowawczyni pani A.Deptulskiej oraz klasy IIID i pani J. Stępniak. Bardzo ładnie przygotowaliście to spotkanie. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tego przedsięwzięcia były: pani A. Rogińska i D. Kaczmarek.

We wtorek odbyła się konferencja dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego pt. „Co zrobić, aby nasi uczniowie chętnie chodzili do szkoły”. Do udziału w niej zaproszono dyrektorów, pedagogów, psychologów i nauczycieli z powiatu tczewskiego. Ogromną niespodzianką tego dnia był występ Przemka Radziszewskiego, finalisty programu „Must be the music”. Więcej informacji na temat konferencji, łącznie z występem "gwiazdy", można obejrzeć klikając Link




Inicjatorką konferencji była pani Dorota Kaczmarek.

O pozostałych imprezach i uroczystościach napiszemy w kolejnym artykule.
Uroczystość odsłonięcia pomnika

4 września 2012 delegacja naszej szkoły w składzie: Natalia Chmielecka, Wiktoria Mazurek, Paulina Janusz, Tomasz Paszko, Michał Wojciechowski, z udziałem pocztu sztandarowego pod opieką p. E.T. Małeckiej i p. E. Duszyńskiej udała się w rodzinne strony patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza na zaproszenie Towarzystwa imienia Henryka Sienkiewicza w Lublinie.

5 września z inicjatywy Towarzystwa odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika „Matka i Syn” na cmentarzu parafialnym w Okrzei przy grobie matki pisarza, poprzedzona mszą św. w Kościele Parafialnym Apostołów św. Piotra i Pawła w Okrzei pod przewodnictwem abp Józefa Glempa.
Po uroczystości wszyscy goście udali się na obiad, który podano w miejscowej szkole. Po południu odwiedziliśmy także muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Udział uczniów był sponsorowany przez Radę Rodziców, a przejazd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Tczewie.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, a wszystkich uczniów ZSBiO zachęcamy do odwiedzania rodzinnych stron patrona.


W galerii można obejrzeć zdjęcia.
JUBILEUSZ 50-LECIA SZKOŁY
Drodzy Absolwenci!
12 października br. obchodzimy Jubileusz 50-lecia istnienia naszej szkoły. Uroczystość odbędzie się w siedzibie naszej szkoły.

Program Jubileuszu:

 godz. 9.00 - Msza święta w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

 przemarsz do szkoły

 11.00 - 12.00 - Uroczysta Akademia

 od godz. 13.00 - spotkania absolwentów „rocznikowe”

Absolwentów, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w uroczystościach, prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 50 zł. (koszt poczęstunku i materiałów pamiątkowych) na konto:

Rada Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych
Bank Spółdzielczy nr konta 88 8345 0006 0002 7980 2000 0001

Serdecznie zapraszamy
Strona 45 z 76 << < 42 43 44 45 46 47 48 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005