BIPThursday, April 25, 2024
Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach

W czwartek 19 kwietnia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W tym roku do turnieju zgłosiło się 10 uczniów, a turniej przeprowadzono tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie pięciu rund granych tempem 15 minut na zawodnika.

Po pieciu rundach trzech zawodników miało 4 punkty na swoim koncie, do wyłonienia zwycięscy potrzebne więc były tie-breaki zgodnie z ustalonym wcześniej systemem.

Nowym mistrzem szkoły został ostatecznieJakub Behrendt z klasy 2f. Drugie miejsce zajął Sebastian Freda (1b), zaś trzeci był Miłosz Musiał (1b). Miejsce 4-5 zajęli Dominik Smukała i Damian Stopiński.

W turnieju wzięli ponadto udział: Damian Sztyber (2c), Karol Ubowski (2f), Paweł Kleina (3c), Krzysztof Jachym (4b) i Rafał Gębarowski (4b)(4b).

Informacja Jacek Przybysz

Zdjęcia

W tej pozycji czarne przeoczyły prostego i ładnego mata w dwóch ruchach. Zagrały hetmanem na a6 i do wygranej potrzebowały jeszcze wielu ruchów.