Zawody dla gimnazjów
Dodane przez admin dnia 11.05.2015
Powiatowy turniej sportowy

W piątek 8 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Sportowy pod patronatem Starosty Tczewskiego adresowany dla uczniów gimnazjów. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: piłce nożnej (chłopcy), siatkówce (dziewczęta) oraz szachach (formuła open). Imprezę otworzył oraz dekoracji zwycięzców dokonał osobiście pan starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski.
W piłce nożnej tryumfowało Gimnazjum nr 1 z Tczewa, podobnie było w siatkówce, zaś w szachach wygrała drużyna z Zespołu Szkół Publicznych Skarszewy.

Więcej informacji
Zdjęcia

Rozszerzona zawartość newsa

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9 na sali gimnastycznej. Po powitaniu uczestników przez panią Dyrektor Tamarę Małecką imprezę otworzył pan starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski, a następnie uczniowie udali się na boiska przy szkole oraz do sali gier.

W piłce nożnej najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1 (I zespół), 2 miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 zaś 3 miejsce zająło Publiczne Gimnazjum Katolickie z Tczewa. Czwarte miejsce zajął drugi zespół Gimnazjum nr 1.

W siatkówce dziewcząt wygrało Gimnazjum nr 1 przed Gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych Skarszewy. W turnieju wystąpiła również reprezentacja ZSBiO, rozgrywając mecze towarzyskie.

Tryumfatorem turnieju szachowego okazało się gimnazjum ze Skarszew w składzie Kacper Starościk, Piotr Migowski oraz Natalia Urban. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 z Tczewa (Maciej Chylak, Sebastian Freda i Adrian Gątarek) . To jednak uczeń tej szkoły – Maciej, grający na pierwszej szachownicy, otrzymał złoty medal za rywalizację indywidualną. W turnieju wystąpiły ponadto klasy 2b i 1b, które nie brały udziału w konkursie. Trzeba jednak odnotować, że szkoła z Skarszew pokonała obydwie nasze drużyny.

Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców odbyło się ok. godziny 12. Dokonał jej również pan Starosta oraz pani dyrektor Bożena Żywiecka.

W organizację i przeprowadzenie turnieju zaangażowani byli nauczyciele wf – p. M. Owedyk-Chamska, p. M.Marut, p. P. Antczak oraz p. J. Resmerowski. Turniej szachowy sędziował p. J. Przybysz. Przy organizacji turnieju (m.in, w kawiarence) bardzo pomocne okazały się dziewczęta z klasy 2a, zaś w sędziowaniu pomagali chłopcy z klasy 2c.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za przybycie. Wyrażamy również wdzięczność panu Staroście za objęcie patronatem naszej imprezy, za medale i puchary oraz za zaszczycenie nas swoją obecnością. Bardzo cieszy również zapowiedź, że zawody te będą kontynuowane w latach następnych.