BIPFriday, March 29, 2024
Konkurs "Książka-Biblioteka-Informacja"
25 kwietnia br. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny Książka-Biblioteka-Informacja. Na specjalne zaproszenie pojechali tam, pod opieką p. J. Knopik-Wenty, nasi uczniowie - "mocna" drużyna z kl. III f w składzie: Bartek Dziak, Kamil Bielicki i Jacek Tomasik.Walczyli dzielnie - można zobaczyć na zdjęciach w galerii, i zajęli V miejsce. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna reprezentująca szkołę z Dzierzgonia.
Organizatorki konkursu: p. M. Pilipic i p. A. Runewicz - pracujące w bibliotece szkolnej, "spisały się na medal". Zabawa była udana, konkurencje interesujące i pouczajace, a szkoła w Malborku zrobiła na wszystkich zaproszonych gościach wielkie wrażenie swoim wystrojem i wyposażeniem. Dziękujemy naszej drużynie za zaangażowanie, ambicję i naukę, może w przyszłym roku będzie miejsce na podium?
XV Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
16 kwietnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, których celem było m.in. upowszechnianie zasad i wartości humanitarnych Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
Drużynę naszej szkoły, pod opieką p. H. Kloski tworzyli: Radosław Wierzbicki z kl. III f, Michał Ostrowski z kl. III f, Łukasz Kamiński z kl. III f, Małgorzata Żółtek z kl. II a i Paulina Cieszyńska z kl. II a. Uczniowie zajęli VI miejsce.
Mistrzostwa składały się z częśći teoretycznej (testu) i części praktycznej, w której należało wykazać się wiedzą w zakresie pierwszej pomocy przy złamanizch, oparzeniach, krwotokach, omdleniach a także w zakresie oceny i zabezpieczenia miejsca wypadku.
Konkurs wiedzy o życiu, twórczości, pontyfikacie Jana Pawła II
Dnia 2 kwietnia minęła druga rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. My uczciliśmy pamięć tego Wielkiego Polaka 19 kwietnia konkursem poświęconym Jego życiu i twórczości. Konkurs poprzedzony był krótkim montażem słowno- muzycznym. W jego przygotowaniu udział brały uczennice kl. II d – Ewelina Haftka i Emilia Jakubowska. Dekoracjami zajęły się Agnieszka Jelonek i Dorota Julke. Opiekę nad przygotowaniem uroczystości sprawowała p. A. Lasoń- Tumialis.
Po przypomnieniu sylwetki Karola Wojtyły swoją wiedzą na temat papieża musiało wykazać się pięć drużyn z klas I. Po pięciu konkurencjach najlepsza okazała się klasa I f w składzie: Krystian Myrda i Kamil Chrzanowiecki.Drugie miejsce wywalczyła klasa I a - Martyna Palkowska i Paulina Bulak.
Trzecie miejsce zajęły uczennice klasy I c - Joanna Żółtek i Izabela Konzorska.
Wszystkie drużyny wiedziały bardzo dużo na temat Jana Pawła II. Uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
W konkursie dla publiczności najlepszy okazał się Mateusz Piwoński z klasy I f.
News oprac. p. A. Lasoń-Tumialis
"Wszystko jest poezja"
11 kwietnia br. w zabytkowym malborskim Młodzieżowym Domu Kultury "Ratusz" odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Edwarda Stachury "Wszystko jest poezja". Swoją wiedzę o poecie należało wykazać w 7 konkurencjach (m.in. rozsypanka, krzyżówka, quiz) - jedną z nich było także wykonanie piosenki do wiersza Stachury. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice z kl. III c - Katarzyna Felton, Weronika Sobiesiak i Emilia Nowicka. Opiekunem tej drużyny, która ostatecznie zajęła 3 miejsce była p. E. Wilczewska. Zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Malborka.
Gratulujemy uczestniczkom zapału i chęci do działania, być może zdobyta wiedza o Edwardzie Stachurze przyda się na maturze:-) Parę zdjęć z tej imprezy można obejrzeć w galerii.
Konkurs Plastyczny
Dnia 3 kwietnia 2007 roku w czasie uroczystej Gali Kociewskiej, zorganizowanej w I Publicznej Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu, nastąpiło podsumowanie XI Edycji Międzygminnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego.
Patrycja Kędzierska z kl. II c
otrzymała nagrodę za pracę plastyczną wykonaną techniką olejną pt.”Impresja kociewskiego zachodu słońca”.
W galerii możecie obejrzeć zdjęcia z wyjazdu do Warlubia Patrycji i p. Julity Knopik-Wenty, która konkurs „pilotowała” i wysłała prace plastyczne naszych uczniów.
Informacja-ostrzeżenie
Uwaga!
Informujemy, że wszystkie przypadki umieszczania na stronie komentarzy niezgodnych z prawem będą zgłaszane policji.
Spektakl w wykonaniu kl. III c
Dnia 28 marca br. dziewczęta z klasy III C liceum socjalnego zaprezentowały krótkie przedstawienie, oparte na tekście komedii Williama Shakespeare’a ”Poskromienie złośnicy”. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach przedmiotu: twórcze przeobrażanie świata, prowadzonego przez p. Annę Gajewską. Aktorki spisały się wspaniale, rozbawiając publiczność zabawnymi tekstami oraz żywiołową grą aktorską. Przedstawienie to można traktować jako małe pożegnanie od klasy dla społeczności szkolnej, ponieważ już za miesiąc nasze wspaniałe aktorki będą przystępować do egzaminów maturalnych i opuszczą naszą szkołę.
News przygotowała p. A. Gajewska
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
Powiatowe Targi Edukacyjne
W piątek, 16 marca odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w tej imprezie. Dekoracje oraz plakaty przygotowały uczennice z klasy IIC: Dorota Reinholz, Emilia Ossowska, Agnieszka Kriegel, Katarzyna Pikula oraz Celina Kamińska. Przy montażu naszego stoiska pomagali panowie z klasy IF i IIF. Ważną jego częścią były „żywe manekiny”, czyli uczennice z klasy IIA ubrane w historyczne stroje. Wyżej wymienione uczennice z klasy IIC pełniły również dyżury podczas targów, udzielały wszelkich informacji gimnazjalistom zainteresowanym nauką w naszej szkole oraz tym jeszcze niezdecydowanym. Mamy nadzieję, że nasz udział w targach przełoży się na duże zainteresowanie kontynuowaniem nauki u nas.

News przygotowała p. Anna Rozwadowska
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Informacja dla gimnazjalistów
Zapraszamy wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów do zwiedzenia stoiska naszej szkoły na kolejnych Powiatowych Targach Edukacji, które odbędą się 16 marca br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

Nasza oferta przedstawia się w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie!

Proponujemy Wam naukę w 4-letnim Technikum Logistyki

Co to jest logistyka?
Zawód - technik logistyk - daje możliwość opanowania wiedzy i umiejętności potrzebnych w procesie planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiednich informacji z punktu pochodzenia produkcji do miejsc ich konsumpcji - w celu zaspokojenia wymagań klienta.
Zadaniem logistyki jest takie organizowanie przemieszczania i składowania produktów, by koszty tych procesów były racjonalne, warunki nabywania produktów były zgodne z oczekiwaniami konsumentów.

Czego uczą się uczniowie w technikum logistycznym?
Nauczane przedmioty zawodowe:
- podstawy logistyki
- gospodarka zapasami i magazynem
- ekonomika logistyki
- transport i spedycja
- planowanie logistyczne
- systemy logistyczne
- gospodarka elektroniczna
- laboratorium logistyczno-spedycyjne
- laboratorium magazynowe
- język angielski dla logistyków
- język obcy dla logistyków

W trakcie nauki uczniowie obywają praktykę zawodową w przedsiębiorstwach handlowych, przemysłowych, usługowych, transportowo-spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego. Czteroletni okres nauki kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem z przygotowania zawodowego. Uczeń po zdaniu egzaminów otrzymuje świadectwo dojrzałości oraz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie technik logistyk. Uczeń po zdaniu matury może podjąć dalszą naukę na uczelni wyższej.

Gdzie można pracować w zawodzie technik logistyk?
Absolwent z tytułem technik logistyk jest zatrudniany w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo – spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw: sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, logistyki miejskich usług infrastrukturalnych, systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję, gospodarki odpadami, planowania produkcji i zapasów, gospodarki materiałowej, pakowania i opakowań, transportu wewnętrznego.

Po ukończeniu technikum logistyki można kontynuować naukę na dowolnym kierunku studiów a w szczególności na kierunkach ekonomicznych, transportowych.


Nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2007/2008 dotyczy następujących kierunków kształcenia:
4-letnie technikum w zawodzie:
­ odzieżowe 1 oddział
­ budowlane 1 oddział
­ logistyki 1 oddział

liceum
­ profil socjalny 1 oddział

3-letnia szkoła wielozawodowa
1 oddział specjalności (krawiec, murarz, stolarz, fryzjer, blacharz samochodowy, ślusarz)

O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej decydują miedzy innymi punkty uzyskane z poniższych 4 przedmiotów:

We wszystkich klasach j. polski, j. obcy, matematyka
oraz
w profilu „socjalny” - wiedza o społeczeństwie
w technikum budowlanym - technika
w technikum odzieżowym - sztuka
w technikum logistyki - geografia
w szkole zawodowej - technika

Konkurs
UWAGA UCZNIOWIE!

Ogłaszamy konkurs na najciekawszą prezentację problemu "Współczesne patologie społeczne i ich profilaktyka" (alkoholizm, narkomania, przemoc, agresja), wykonaną w programie PowerPoint.
Regulamin konkursu:
-gotowe prace, zapisane na płycie CD-ROM, dostarczamy do dn. 13.04.2007 r., do p. A. Rogińskiej lub p. E. Wilczewskiej (biblioteka)
-prezentacja powinna zawierać maksymalnie do 30 slajdów
-prace powinny być podpisane - imię i nazwisko autora umieszczone na płycie oraz na ostatnim slajdzie prezentacji
-finał konkursu, w obecności oceniającego prezentacje jury, odbędzie się 16 kwietnia 2007 r.
-najciekawsza i najlepiej zreferowana prezentacja zostanie nagrodzona i umieszczona na szkolnej stronie internetowej.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE



Zapraszamy także do przeczytania (i obejrzenia) nowego artykułu w dziale Ciekawe lekcje - tym razem uczennice z kl. III A przygotowały coś interesującego
Wyniki - Test Matematyka Plus
Pani A. Deptulska, opiekun konkursu, za naszym pośrednictwem, gratuluje uczniom: Martynie Dering i Piotrowi Kurdinowi, uczestnikom Testu, sukcesu, jakim niewątpliwie było uzyskanie największej liczby punktów (z grupy startujących uczniów z naszej szkoły) za rozwiązanie zadań, których treść często wykraczała poza program szkolny.
Konkurs odbył się 24 listopada 2006 r., pisaliśmy o nim wcześniej.
Strona 66 z 76 << < 63 64 65 66 67 68 69 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005